Jak wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową?

Zlecając transport danej firmie warto przedtem upewnić się czy nasz dobytek będzie bezpieczny w jej rękach. Istnieje kilka sposobów, aby się tego dowiedzieć.

Opinie klientów

Najlepszą metodą na sprawdzenie czy firma przeprowadzkowa jest rzetelna i godna zaufania są opinie. Można znaleźć je w internecie, na forach oraz w mediach społecznościowych, a także… wśród znajomych. Jeśli znamy osobę, która korzystała z usług jakiejś firmy podczas przeprowadzki, najlepiej zwrócić się do niej po radę. Ona doskonale będzie wiedziała na jakie problemy można napotkać podczas pakowania oraz transportu bagażu, dlatego jest dobrym i wiarygodnym źródłem wiedzy. Jeśli jednak nikt z naszych znajomych nie ma takich doświadczeń naszym źródłem informacji mogą stać się opinie klientów. Poznań to miejsce, w którym można znaleźć wiele firm przeprowadzkowych, działających na terenie całej Polski, a także za granicą, które cieszą się pozytywną opinią wśród klientów.

Kontakt z firmą

Jeśli mamy jeszcze czas do przeprowadzki możemy nawiązać kontakt z dwoma lub trzema firmami i sprawdzić, z którą z nich współpraca układa się w lepszej atmosferze, która z firm ma lepszą ofertę i podejście do klienta. Jeśli pracownicy sprawiają wrażenie fachowców i profesjonalistów i dodatkowo są komunikatywni i sympatyczni, to może być wskazówka, żeby wybrać właśnie tę firmę.

Co powinna posiadać profesjonalna firma?

 1. Ubezpieczenie OC.
  Takie ubezpieczenie zapewnia nam odszkodowanie w przypadku uszkodzenia przedmiotów podczas transportu.
 2. Elastyczność oferty w zależności od zlecenia.
  Każda porządna firma dostosuje swoje usługi do indywidualnych potrzeb klienta.
 3. Indywidualna wycena.
  Każdy klient posiada inny bagaż, dlatego cena powinna być zależna od jego wielkości.
 4. Szeroki zakres usług.
  Profesjonalna firma przeprowadzkowa powinna posiadać w swojej ofercie nie tylko transport, ale też montaż i demontaż sprzętu, a także udostępniać materiały pakownicze.
 5. Doświadczenie w branży.
  Wieloletnie doświadczenie to gwarancja, że firma jest godna zaufania. Dodatkowym poświadczeniem są certyfikaty potwierdzające jakość świadczonych usług.

Jeśli po dokonaniu takiego researchu już zdecydujemy się na współpracę z profesjonalną firmą przeprowadzkową, będziemy mięli pewność, że nasz dobytek będzie bezpieczny, a transport szybki i profesjonalny. 

Zapytaj o wycenę