Jak zorganizować przeprowadzkę za granicę?

Przeprowadzka za granicę to jeszcze większe wyzwanie niż zwykły transport dobytku kilka ulic dalej. Trzeba przygotować się do niej logistycznie. Oto kilka rad, które ułatwią Wam ten skomplikowany proces.

Załatwianie formalności

Pierwszym działaniem jakie należy podjąć jest załatwienie wszelkich formalności dotyczących sprzedaży mieszkania, rejestracji samochodu oraz opłacenia rachunków. Jeśli zrobimy to zawczasu nie będziemy musieli martwić się zaległymi sprawami podczas przeprowadzki.

Transport

Przeprowadzka zagraniczna zazwyczaj wiąże się przede wszystkim z dalszą odległością do pokonania. Najlepiej jest zabrać wszystko ze sobą od razu, jednym transportem, ponieważ wracanie do poprzedniego miejsca zamieszkania pochłania dużo czasu, a także pieniędzy. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Taka firma zadba o bezpieczeństwo bagażu i dostarczy go pod podany adres szybko i bezproblemowo. Ponadto pomoże nam w załadunku i rozładunku, a także montażu wszystkich sprzętów. Aby wybrać odpowiednią firmę warto zasięgnąć opinii klientów. Poznań to miasto, w którym znajduje się wiele firm zajmujących się transportem zagranicznym, można zatem skorzystać z forów internetowych i poszukać firmy z Poznania, która cieszy się pozytywnymi opiniami.

Koszty

Istnieje kilka czynników, które modyfikują koszty przeprowadzki za granicę

  1. Odległość, którą musi przebyć nasz bagaż.
  2. Ilość bagażu. W zależności od tego ile mamy rzeczy, do transportu potrzebnych jest więcej ludzi, pojazdów oraz materiałów do pakowania.
  3. Zakres usług firmy przeprowadzkowej. Dodatkowe usługi mogą zwiększyć koszty, ale też mogą znacząco ułatwić przeprowadzkę.
  4. Kiedy odbywa się przeprowadzka. Dla niektórych firm ważny jest termin przeprowadzki, w dni robocze oferują tańsze usługi, niż w weekendy i święta.

Mimo tego, że przeprowadzki międzynarodowe zazwyczaj są droższe, możemy uniknąć przepłacania, ponieważ firmy często oferują zniżki w następujących przypadkach:

  1. Jeśli już korzystaliśmy z usługi danej firmy, kolejny transport jest tańszy.
  2. Jeśli zamówimy usługę z dużym wyprzedzeniem, możemy uzyskać jej promocyjną cenę.
  3. Jeśli nasza przeprowadzka wymaga organizacji kilku samochodów, również możemy liczyć na zniżkę.

Radzimy zatem poszukać godnej zaufania firmy przeprowadzkowej, o dobrej opinii wśród klientów, która oferuje ciekawe promocje i pełny zestaw usług. Wtedy nawet międzynarodowa przeprowadzka nie będzie stwarzała problemu! 

Zapytaj o wycenę