Materiały niezbędne do przeprowadzki

Podczas transportu naszego dobytku do nowego miejsca zamieszkania, niezwykle ważne jest to w jaki sposób zabezpieczamy nasze rzeczy. Istnieje wiele materiałów, które pomogą nam w bezpiecznym przewozie najcenniejszych przedmiotów. Przedstawiamy Wam listę materiałów do pakowania, o której nie możecie zapomnieć!

Kartony

Podstawowy materiał do pakowania przedmiotów. W kartony najczęściej pakujemy ciężkie i twarde rzeczy. Warto zadbać o dobrą jakość kartonów, a szczególnie o to, żeby były wygodne do przenoszenia, w tym przypadku niezbędne będą uchwyty.

Worki

Worki służą przede wszystkim do przechowywania miękkich przedmiotów, takich jak ubrania, koce, pluszaki. Polecamy zainwestować w worki, które są wykonane z dobrego materiału, aby nie przerwały się podczas transportu.

Papier pakowy

Papier pakowy wykorzystywany jest najczęściej do tego, aby zabezpieczyć delikatne przedmioty, tak aby nie uległy zniszczeniu, a także aby nie powstały na nich rysy oraz smugi.

Folia bąbelkowa

Jest niezbędna podczas przewożenia delikatnych rzeczy, takich jak szkło, naczynia i porcelana. Jeśli warunki przewozu są niebezpieczne możemy zabezpieczyć nią także meble czy sprzęt RTV. Folia bąbelkowa jest elastyczna i dobrze dopasowuje się do przedmiotu.

Folia stretchowa

Służy przede wszystkim jako usztywnienie i zabezpieczenie bagażu przed brudem. Możemy owinąć nią dowolny przedmiot lub mebel.

Wypełniacze

Dodatkową ochronę naszego dobytku mogą stanowić wypełniacze w postaci styropianu, gazet, szmatek i innych miękkich rzeczy.

Taśmy

Taśmy to produkt niezbędny do zabezpieczenia kartonów. Najlepiej zaopatrzyć się w taśmę akrylową, która jest bardzo mocna, wytrzymała i odporna na przerwania.

Naklejki ostrzegawcze

Służą do oklejania paczek i pełnią funkcję informacyjną. Szczególnie przydatne są naklejki, które oznaczają bagaż wyjątkowo delikatny i podatny na uszkodzenia np. naklejka z napisem „uwaga szkło”. Oklejanie i opisywanie kartonów zdecydowanie ułatwia ich rozpakowywanie, dlatego warto o tym pomyśleć zawczasu i opisać je podczas pakowania.Jeśli posiadamy wszystkie wyżej wymienione materiały pakowe, możemy być pewni, że nasz dobytek będzie bezpieczny. Oczywiście bardzo często to firma przeprowadzkowa zapewnia wszystkie tego typu materiały, wtedy musimy tylko dobrze zorganizować proces pakowania, ponieważ jeśli zaplanujemy wcześniej co i gdzie spakować i zrobimy to na spokojnie, przyspieszymy całą przeprowadzkę i sprawimy, że będzie ona przyjemna :). 

Zapytaj o wycenę