Pamiętaj, że pakowanie całego dobytku to sprawa dość często skomplikowana i wymagająca dużego nakładu czasu i energi
Przed dokonaniem przeprowadzki zastanów się czy pakowanie zrealizujesz samodzielnie czy może z pomocą firmy przeprowadzkowej, ponieważ ułatwi to rozmowy oraz pozwoli wykonać dokładną wycenę usługi.
1 etap – Inwentaryzacja Mienia
Przed dokonaniem pakowania zinwentaryzuj swój dobytek, który zamierzasz zabrać ze sobą, gdyż będziesz pewien, że wszystkie relokowane przedmioty zostaną zabrane oraz o niczym nie zapomnisz.
Inwentaryzacje wykonuj powoli i dokładnie, pośpiech w tego typu działaniu nie jest wskazany.
2 etap – Pakowanie Wstępne
Około trzech tygodni przed dokonaną przeprowadzką zacznij pakować przedmioty, które są Ci zbędne w życiu codziennym, a które chcesz zabrać do nowej lokalizacji. Skraca to czas pracy przy przeprowadzce na chwilę przed wykonanym terminem załadunku mienia.
PAMIĘTAJ! Staraj się dokładnie opisywać kartony z zapakowanym już mieniem, dzięki temu tym prostym sposobem odnajdziesz łatwo i szybko swoje przedmioty.
3 etap – Pakowanie Całościowe
Zacznij pakować mienie na kilkanaście dni przed przeprowadzką. Gdy wcześniej rozpoczniesz tym sprawniej przebiegnie cały proces relokacji mienia.• rozpocznij od przedmiotów, Ci potrzebnych jak ( dokumenty, pieniądze, papiery wartościowe itp.)
• zgromać potrzebne materiały do pakowania i zabezpieczania mienia
• wszelkie urządzenia i sprzęt AGD opróżnij z płynów jak ( pralki, zmywarki, lodówki, frytkownice itp.)
zastanów się nad rozlokowaniem mienia w nowej lokalizacji
Zasady Przy Pakowaniu Mienia
Pakując mienie zapamiętaj, że będzie ono dość narażone na czynniki mechaniczne jak ( drgania i naprężenia materiału w trakcie transportu jak również otarcia czy uderzenia ) fizyczne jak ( promieniowanie słoneczne, skrajnie wysokie temperatury, mróz ) jak również chemiczne ( wilgoć, substancje lotne ). Uwzględniając powyższe zalecenia zabezpieczaj sprawdzonymi materiałami, odpowiednimi oraz wytrzymałymi dla danego przedmiotu przewożonego mienia.
Cięższe mienie w mniejsze
Przedmioty cięższe znacznej wagi zapakuj w mniejsze opakowania, ponieważ będą je nosić ludzie siłą swoich mięśni z pomocą narzędzi. Takie czynności skrócą czas przeprowadzki oraz pozwolą na bardziej efektywną pracę całego zepołu przenoszącego mienie. Taką czynnością zniwelujesz możliwości upadku ciężkich kartonów.
Kruche przedmioty na sztywno
Porcelanę, szkło, ceramikę, zastawy stołowe i inne pakuj zawasze takim sposobem aby się nie dotykały bezpośrednio. Przekładaj pojedyncze przedmioty papierem pakowym czy pianką poliuretanową unikniesz tym sposobem stłuczeń oraz rys.
RTV i AGD
Do opakowywania sprzętów RTV i AGD należy starać się używać orginalnych opakowań producentów. Gdy takiego nie posiadasz to owiń urządzenia folią pęcherzykową oraz tekturą falistą lub zapakuj w kartony. Całość najlepiej okleić taśmą jak również należy wykonać oznaczenie strzałką skierowaną ku górze.
Pamiętaj o sprawdzeniu przed zapakowaniem, pralki, lodówki, zmywarki, czy zostały te urządzenia opróżnione z wody, lodu oraz pozostałych płynów. Dokładnie osusz i wywietrz lodówki oraz zmywarki.
Ze sprzętu RTV usuń wszelkiego rodzaju nośniki danych jak płyty CD, pamięci USB itp.
Lustra
Do pakowania luster ze względu na ich kruchość używaj kartonowych pudeł wypełnionych pianką bądź papieru zagnieconego w kule. Na czas transportu i załadunku naklej taśmy w kształcie liter X oraz L, gdyż uniemożliwi to załamania się tafli lustra.
Kwiaty i rośliny
Małe kwiaty doniczkowe wkładaj do pudeł, nie zamykaj ich gdyż również jak ty potrzebują tlenu do życia. Większe rośliny zabezpiecz stelażem drewnianym bądź tekturowym uniemożliwisz ich przechyłu a co gorsza złamania.
Jeżeli jednak będziesz potrzebować pomocy przy pakowaniu jak i nie tylko, bądź masz jakieś pytania to zapraszamy kontaktu. Zapewniamy i dostarczamy na terenie Poznania i okolicy, wszelkie dostępne na rynku materiały pakowe!