Szybka przeprowadzka?

Przeprowadzka zawsze stanowi wyzwanie, tym bardziej kiedy musi być wykonana szybko i sprawnie. Jak to zrobić? Oto kilka rad, które Wam w tym pomogą.

1. Zrób plan przeprowadzki. Bez planu, będziesz działać w chaosie, co może opóźnić cały proces.

2. Zacznij od segregacji rzeczy. Przeprowadzka to doskonała okazja do tego, aby zrobić selekcję i wyrzucić nieprzydatne sprzęty, ubrania i zostawić tylko te rzeczy, które rzeczywiście będą nam jeszcze potrzebne i stanowią pewną wartość. Dzięki temu w nowym miejscu zamieszkania, będziemy mieli więcej miejsca.

3. Zadbaj o odpowiednie opakowanie do przewozu rzeczy. Warto zainwestować w dobre kartony i worki, które zapobiegną zniszczeniu cennych przedmiotów. Kartony przeprowadzkowe są zrobione z innego materiału niż zwykłe kartony, a także posiadają uchwyty, które zapewnią nam ich łatwy transport.

4. W trakcie segregacji i pakowania rzeczy, pamiętaj, że później będziesz musiał zorientować się gdzie co jest, dlatego warto zastosować etykiety, które pomogą w rozpakowywaniu.

Jak się pakować:

Zasada 1. Na spodzie kartonów zawsze kładziemy ciężkie przedmioty, na górę lżejsze!

Zasada 2. Należy pamiętać, aby nie pakować wszystkich książki oraz dokumentów razem, ponieważ są to najcięższe przedmioty. Najlepiej rozłożyć je w wielu mniejszych pudłach.

Zasada 3. Rzeczy delikatne, takie jak porcelana czy szkło należy owinąć folią bąbelkową lub czystymi ręcznikami czy ubraniami.

5. Transport to najważniejszy element przeprowadzki. Najszybszą metodą przewozu rzeczy jest zatrudnienie rzetelnej firmy przeprowadzkowej, na przykład takiej jak my :). Firma zapewnia nie tylko transport, ale także materiały do spakowania mienia, ubezpieczenie dobytku oraz profesjonalną obsługę. 

Zapytaj o wycenę